Menu Close

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

 

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius yra Varėnos ligoninės terapinio korpuso 3-iame aukšte.
Telefonai: (+370 310) 30858 (gydytojų kabineto), (+370310) 32051 skyriaus.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius dirba darbo dienomis nuo 800 iki 1800  val.

Haloterapija (druskų kambarys)
druskų kambarys dirba darbo dienomis 900 , 1200 ir 1500 val.
Registruotis haloterapijos procedūrai tel. +370-310-32034 darbo dienomis nuo 9 iki 15 val.

Medicininė reabilitacija – kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas ligoniams po  operacijų, traumų ar sergantiesiems lėtinėmis ligomis, siekiant kuo geriau atkurti sutrikusias funkcijas, jas kompensuoti ar palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje teikiamos paslaugos:

·       FMR gydytojo konsultacija;

·       Pirmojo reabilitacijos etapo paslaugos bei pavienės nemedikamentinio gydymo priemonės ambulatorinio ar stacionarinio gydymo metu suaugusiems ir vaikams;

·       Ambulatorinė reabilitacija I ir II sergantiems judamojo-atramos aparato bei ausų- nosies – gerklės ligomis;

·       Mokamos reabilitacijos paslaugos (pacientams, kurie negali gauti iš PSDF biudžeto apmokamų reabilitacijos paslaugų ar pacientui pageidaujant).

Pacientai gydytojo reabilitologo konsultuojami, su su šeimos ar kito gydytojo siuntimu.

Jei pacientas siuntimo neturi, gydytojo reabilitologo konsultacija yra mokama.

Skyriuje atliekamos gydymo procedūros:

·       Kineziterapija.

Tai viena iš pagrindinių reabilitacijos priemonių, kai gydoma judesiu. Skiriama iš karto, kai ligonio būklė stabilizuojasi, siekiant sugrąžinti ar kompensuoti judėjimo funkciją, sumažinti komplikacijų galimybę, palaikyti paciento fizinį pajėgumą, padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, kraujagyslių – širdies ir kitų sistemų funkcinę būklę. Kineziterapija taikoma esant nugaros skausmams, po sausgyslių, raiščių patempimo, lūžių, sąnarių traumų, esant stuburo ortopediniams susirgimams, sergant kvėpavimo, kraujagyslių-širdies sistemos ligomis, prieš ir po operacijų.

·       Redcord – slankiojančių virvių ir diržų įranga, skirta atpalaiduoti ir stiprinti nugaros raumenis bei mažinti skausmą. Pratimai su REDCORD terapijos įranga remiasi viso kūno ar atskirų jo dalių laisvo kybojimo principu. Padeda aktyvuoti giliuosius kūno raumenis, kurie yra labai svarbūs stuburo ir sąnarių sveikatai; atkuriami natūralūs, taisyklingi judesiai; leidžia atrasti žmogaus kūne „silpnąją grandį“ – nusilpusį raumenį ar raumenų grupę ir padeda juos aktyvuoti. Teigiami kūno ir organizmo pokyčiai: atpalaiduojami raumenys; didinama sąnarių judesio amplitudė, raumenų jėga ir ištvermė; lavinami sąnarius stabilizuojantys raumenys; gerinama judesių koordinacija; stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema.

·       Ergoterapija

Tai gydymas aktyvia darbine veikla. Ji parenkama priklausomai nuo ligos pobūdžio, fizinės ir psichinės būklės. Dažniausiai ergoterapija taikoma sutrikus ligonio apsitarnavimui. Padeda maksimaliai atkurti pacientų funkcijas ir galimybes, būti nepriklausomais kasdieniame gyvenime.

·       Masažas

Jo metu įvairios kūno sritys masažuojamos rankomis. Atliekamas klasikinis masažas. Jis aktyvina medžiagų apykaitą, gerina kraujo ir limfos apykaitą, raumenų elastingumą, didina jų darbingumą.

·       Fizioterapija

Tai ligų ir traumų gydymas natūraliais bei dirbtiniais fizikiniais veiksniais. Rekomenduojama tiek besiskundžiantiems raumenų, sąnarių, sausgyslių ir kitais skausmais, pasireiškiančiais įvairiose kūno vietose, tiek varginamiems nepakankamo sąnarių judrumo, raumenų silpnumo ar įtampos. Fizioterapijai naudojami moderniausi prietaisai ir taikomos įvairios fizioterapijos procedūros: darsonvalizacija, impulsinės srovės, ultragarsas, ultrafonoforezė (medikamentų įvedimas ultragarsu), raumenų stimuliacija, inhaliacijos, limfodrenažas (kompresinė terapija), magnetoterapija, UAD. Šios priemonės mažina uždegimą, skausmą, atpalaiduoja arba stimuliuoja įtemptus raumenis, greitina žaizdų, opų gijimą, gerina širdies – kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemų, sąnarių veiklą, aktyvina kraujotaką.

·       Parafino vonelės plaštakoms

Efektyviai malšina skausmą, slopina uždegimo procesus, gerina periferinę kraujotaką ir mikrokapiliarų pralaidumą. Taikoma esant skausmams, raumenų ir sąnarių uždegimams, neuritams, kontraktūroms.

·       Vibroakustinis vibracinis krėslas.

Padeda sumažinti nugarai tenkantį spaudimą, padidina plaučių tūrį, pagerina kraujotaką, mažina stresą ir įtampą, atpalaiduoja.

Skip to content