Menu Close

Korupcijos prevencija

PRANEŠKITE APIE KORUPCIJĄ

Viešoji įstaiga Varėnos sveikatos centras suinteresuotas, kad teikiant asmens bei visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimo, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimo ir kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, kai tokiu veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti ( užmaskuoti) kyšininkavimą ar papirkimą. Pranešti apie korupciją VšĮ Varėnos sveikatos centre gali kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėti ir kitus kriterijus.

Kreiptis reiktų tuo atveju, jei asmuo mano turįs žinių arba pagristų įtarimu apie įstaigos darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas. Apie korupcijos atvejį(-us) galite pranešti:

– raštu;

– telefonu: direktoriui – +370 310 52623

– el.paštu : dmitrij.kaciurin@vivsc.lt

Kreipiantis raštu, pageidautina nurodyti: – vardą, pavardę;

– gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti);

– įstaigos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas;

– skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veikla, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas, aplinkybes;

– taip pat asmenys gali kreiptis ir anonimiškai.

Įstaigos administracija užtikrina jo asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje. Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad VšĮ Varėnos ligoninė neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklų. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba. (toliau — STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT (įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas, kai tokių veiklų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti. użmaskuotą kyšininkavimą ar papirkimą. STT apie korupciją galima pranešti: – raštu; – visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333 (taip pat ir poilsio dienomis), – faksu (8 5) 266 33 07. – elektroniniu paštu pranesk@stt.lt. Informuokite apie korupcijos atvejus anonimiškai skambindami SAM nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 66 004. Jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaigoje iš Jūsų paprašė pakišos, jeigu be teisinio pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma, paskambinkite. Jūsų informacija labai svarbi – kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės įveikti korupcijos virusą. Jūsų skambutis anonimiškas. Jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta reikiamai kovos su korupcija institucijai.

VšĮ Varėnos sveikatos centro administracija

Skip to content